Unutulmaz Maçın Topu 3 Milyon Sterlin’e Satılacak

Unutulmaz Maçın Topu 3 Milyon Sterlin’e Satılacak

Diego Armando Maradona’nın İngiltere’ye attığı gol unutulmaz. Bu maçta kullanılan top yüksek bir fiyata açık artırmaya çıkarılacak.

 1986 Dünya Kupası çeyrek finalinde Arjantin, İngiltere’yi unutulmaz bir Maradona golüyle mağlup etti. selimpasaspor.org

 Maradona havadan ayağa kalktı, elleriyle topu ağlara gönderdi ve kaleci Shilton’ın peşine düştü. Arjantinli bir efsane bu hedefi “Tanrı’nın eli” olarak tanımladı.

 Maradona ilk golleri atarken yuvarlak deri elini vurdu ve hakemler durumu fark etmezlerse gol kararı verildi ve bu gol daha sonra “Tanrı’nın Eli” olarak adlandırıldı. ‘ futbolseverlerden. Yüzyılın golü olarak bilinen ikinci gol, Maradona’nın İngiltere kalecisi Peter Shilton’a karşı attığı ikinci gol oldu ve birkaç İngiliz oyuncuyu geçti. 2002 yılında FIFA, “Yüzyılın Golü” oylamasını başlattı ve Maradona’nın ikinci golü 150 ülkeden 340 bin oyla yüzyılın golü seçildi.

 Aynı maçta Maradona, İngiliz oyuncuları driplingle geçti, topu filelere gönderdi ve iki ikonik gol kaydetti. Tunuslu hakem Ali Bin Nasser’in satışa çıkardığı İngiltere maçında kullandığı futbol topunu

 Arjantin kazandı. Top, özel bir Dünya Kupası etkinliğinin bir parçası olarak 16 Kasım’da açık artırmaya çıkarılacak.

 Müzayede canlı yayınlanacak ve potansiyel alıcılar 28 Ekim’den itibaren tekliflerini online olarak verebilecekler. Futbol topu, 2.5-3 milyon £ civarında yeni bir sahip bulmalı.

 Maradona’nın aynı maçta giydiği forması Mayıs ayında 7,4 milyon pounda alıcı buldu.

Bir yanıt yazın